Jdi na obsah Jdi na menu
 


info o Shakiře

15. 5. 2007
Isabel Mebarak-Ripoll se narodila jako nejmladší z osmi dětí v kolumbijské Barranquille. Pochází ze smíšené rodiny - otec William má libanonsko-makedonský původ, matce Nidii zase v žilách koluje kolumbijská a italská krev. Rodiče si se jménem svého posledního dítěte lámali dlouho hlavu. Nakonec ale vybrali skvěle - Shakira v arabštině totiž znamená „žena plná půvabu“.

Už několik let žije
Shakira v americkém Miami. Florida je přece jen bezpečnější než Kolumbie zmítaná bojem drogových gangů a levicových odbojářů. V Miami obývá dům na Sunset Islandu s několika ložnicemi a koupelnami a za sousedy má tenistku Annu Kurnikovovou (25) a zpěváka Enriquea Iglesiase (31).

I když muzice
Shakira podřídila celý život, nepodceňuje ani vzdělání. Na konci základní školy to vypadalo, že se na další studium vykašle, opak je ale pravdou.
„I když je hudba celý můj život, rozhodně jsem nechtěla skončit jen základkou. To bych se sobě ani rodičům nemohla podívat do očí,“ říká a hrdě třímá své maturitní vysvědčení zpěvačka, která plynně mluví španělsky, arabsky, portugalsky, italsky, anglicky a má IQ 140.

Už několikrát se
Shakira objevila na titulních stránkách mnoha prestižních magazínů. Nafotila například sérii fotografií do španělské mutace Cosmopolitanu, objevila se i na titulce časopisu Time, a dokonce jí byla nabízena role Eleny ve filmu Zorro: Tajemná tvář. Odmítla ji s tím, že je špatná herečka a neumí dost dobře anglicky.

Od roku 1999 chodí
Shakira s právníkem Antoniem de la Rúou (33). I když se v březnu 2001 zasnoubili, se svatbou moc nespěchají.
„Věří, že manželství není důležité pro to, aby se člověk cítil šťastný.
Shakira je výborná žena, miluje nade vše své rodiče a taky rodiče svého přítele,“ svěřil se její budoucí tchán, bývalý argentinský prezident Fernando de la Rúa (69).

Už od dětství
Shakira snila o kariéře zpěvačky. Na rozdíl od mnoha ostatních si ale stála za svým a v jedenácti začala hrát na kytaru. Už dva roky nato Sony Music Colombia vydalo její debutové album Magia (Magic), které
Shakira poskládala z písniček, které si psala sama už od svých osmi let.

Shakira, i když na to nevypadá, je podle svých slov pěkná stydlivka.
„Jsem hrozně stydlivá. Nejvíc mi vadí, když se musím odhalit na veřejnosti. A úplně nejhorší je, když se na to dívá moje matka,“ říká puritánka
Shakira. Jedinou částí těla, kterou fanouškům klidně ukáže, je její bříško. S oblibou ho předvádí při břišních tancích, které ji naučila její libanonská babička.

Popová diva se s přítelem už těší na děti.
„Chceme jich hodně. Hned jak zvolním pracovní tempo,“ říká
Shakira. Musí se „spokojit“ s tím, že se v roce 2003 jako první Kolumbijka stala velvyslankyní Dobré vůle za Unicef. Pomoc dětem tak má doslova v popisu práce.

Shakiru proslavily i duety se známými hudebníky. Úspěch jí přinesla spolupráce s rapperem Wyclefem Jeanem (34) nebo kytarovým mágem Carlosem Santanou (59). Do budoucna uvažuje, že své síly spojí s Beyoncé Knowles (25) nebo Robbiem Williamsem (33).


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář