Jdi na obsah Jdi na menu
 


něco málo o něm

12. 5. 2007

Bratr i syn

Filip Vajner je podstatně mladší nevlastní bratr MUDr. Prokopa Hrubého v Ordinaci v růžové zahradě, ale na rozdíl od něj jsou s tímhle maminčiným mazánkem jen potíže.

Hraje ho dvaadvacetiletý absolvent Pražské konzervatoře Filip Tomsa.

"Vajner mi není příliš sympatický. Že se od svých záměrů nenechá hned tak odradit, je sice obdivuhodné, ale silně přehání. Rozhodně se s ním neztotožňuji, chovám se jinak. Měl by znát meze, on je nerespektuje. Na druhou stranu záporné postavy se hrají lépe, mají víc emocí."

 

Filip Tomsa má ovšem se svou seriálovou postavou společné křestní jméno a fakt, že je v rodině nejmladší. Má o pět let starší sestru a popírá, že by ho někdy rodiče rozmazlovali, spíš o něj vždycky měli velký strach. Není divu, když jezdí na motorce a v oblibě má adrenalinové sporty: seskoky padákem, přístrojové potápění, horolezectví. Mezi jeho koníčky patří i sportovní střelba, jízda na koni, plavání, akrobacie.

Hercem být nechtěl, konzervatoř si zapsal až jako třetí školu v pořadí. ůPak jsem se dostal k herečce Evě Horké, která mě připravovala. Bez ní bych se tam nedostal. Neměl jsem ponětí, co by při zkoušce po mně mohli chtít. Nikdo z rodiny nemá umělecké sklony..." (Rodiče jsou státní zaměstnanci, a když ho přijali na konzervatoř, maminka dostala žlučníkový záchvat.)

Kdyby to tenkrát nevyšlo, asi by se dnes místo na jevišti proháněl po obloze. Jeho velkým snem bylo stát se pilotem. "A protože si své sny snažím plnit, určitě jednou usednu za knipl."

Z Městského divadla Mladá Boleslav, svého stálého angažmá, to nemá domů daleko. Pochází z Bezna u Mladé Boleslavi, kde žijí rodiče i sestra. Hostuje také v Divadle na Vinohradech, tam už si zahrál v inscenaci Tomáš Becket, teď ho můžeme vidět ve hře Jistě, pane ministře a s kolegy právě zkouší Richarda II. Během studia si zahrál v Národním divadle ve Smrti Hippodamie a v Kolowratu v inscenaci Ruce Venušiny.

Před kamerou stál poprvé v České televizi v inscenaci Adam a Eva 2001. "Režisér Patrik Hartl a další členové štábu tenkrát byli čerství absolventi a pro všechny to bylo něco nového. Ještě jsem si to nedokázal patřičně užít. Dnes trému nemám, ale pociťuju něco, co bych nejspíš nazval respekt."

Na obrazovce se objevil v inscenacích O víle Arnoštce, Vůně vanilky, Dědictví slečny Inocencie, Slečna Julie a v seriálu Dobrá čtvrť. Souběžně s Ordinací natáčí ještě film Mirjam Landy Kvaska, kde má hlavní roli. Uvidíme ho i v Poslední sezoně - hraje Patrika Krola, jinak seriálového syna Martina Dejdara.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář